Már most keressük a kapcsolatot a jövő mérnökeivel és vállalatvezetőivel. Ha Pécsen vagytok, találkozzunk a Pollack Expón!
2026.04.23
Ma és holnap is kint vagyunk a pécsi Pollack Expón, a régió legjelentősebb műszaki rendezvényén, ahol mintegy 3000 mérnökhallgatót és alumnit várnak – a jövő műszaki értelmiségét.
Azért jöttünk, hogy két fontos kérdésben közvetlenül is meghallgassuk őket:
1.) egyrészt in vivo tapasztalatokat gyűjtünk arról, milyen arányban terveznek külföldi munkavállalást a fiatal mérnökök, és mi kell ahhoz, hogy hosszú távon itthon képzeljék el a jövőjüket;
2.) másrészt arról beszélgetünk velük, mennyire ismerik a munkaadói érdekképviseletek szerepét, és mit várnak azoktól a szervezetektől, amelyek a hazai ipar és a vállalkozások működési környezetét alakítják — hiszen a következő 10 év vállalatvezetői közül sokan ma még az egyetemi padsorokban ülnek.
Már most keressük a kapcsolatot a jövő mérnökeivel és vállalatvezetőivel. Ha Pécsen vagytok, találkozzunk a Pollack Expón!